Pulowery damskie - jak je nosić

Tak naprawdę słowo pulower oznaczać powinno każdy sweter wciągany przez głowę – ale w Polsce przyjęło się że pulower to sweterek bez rękawów. Producenci odzieży oferują również te swetry, choć są one coraz rzadsze, o czym pisze blog modasoft.wordpress.com. W latach 70-tych pojawiły się w modzie, choć oczywiście zostały wymyślone wcześniej i od tamtej pory pozostały częścią mody. Jest to uniwersalny ubiór noszono zazwyczaj na przypadkowe okazje, często jako odzież sportowa lub element szkolnego uniformu. Te swetry również stały się popularne wśród studentów, jak również pracowników biurowych. Dają noszącemu nowoczesny i wyrafinowany wygląd i naprawdę funkcjonują jako elegancka odzież wierzchnia.
Pulowery są stylowe - po raz pierwszy pojawiły się we wczesnych latach siedemdziesiątych. Choć nie były bardzo popularne później, nigdy tak naprawdę nie wyszły z mody i wiele osób może w nich wyglądać całkiem elegancko. Możesz zastąpić pulowerem golf czy marynarkę, zwłaszcza gdy planujesz nieco wysiłku fizycznego – na przykład o ironio, grać w golfa czy tenisa. To dobra odzież gdy w biurze nie włączone jest jeszcze ogrzewanie, ale już robi się chłodniej. Pulowery są dostępne w stylowych wzorach jak argyle, paski i szkocka krata… a ładnie dopasowane sweterki mogą naprawdę. Pulowery damskie obecnie robią powrót na scenie mody.
Pulowery są ciepłe - w zależności od materiału, takie sweterki mogą zapewnić dodatkowe ciepło do odzieży. Możesz wsunąć pulower pod elegancki blezer i czuć się cieplej. Mogą być wykonane z różnych ciepłych materiałów, takich jak bawełna, wełna i poliester. I oczywiście, kaszmirowe pulowerki są również popularne - choć inne swetry wykonane z tej tkaniny nie zawsze sprzedają się dobrze. Możesz dzięki pulowerkom podkreślić koszule z długim rękawem lub bluzki z długim rękawem.
Pulowerki dla kobiet są wszechstronne - mogą być używane do różnych celów. Mogą być wykorzystane jako uzupełnienie szkolnych mundurków, bardzo często w krajach takich jak Japonia i Korea – choć w Polsce rodzice po prostu uważają pulowerki za schludną odzież. Pulowery są również tradycyjną odzieżą sportową do kręgli, golfa i krykieta.

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty