Rodzaje sylwetek i jak sprawdzaja się z czernią i bielą

Kontrast jest prawie zawsze przyciągający wzrok, a czerń z bielą tworzą największy kontrast. Od nieformalnych nadruków do eleganckich sukni wieczorowych, projektanci i producenci mody przyjęli czarno-białą sukienkę jako podstawę szafy każdej eleganckiej kobiety. Po więcej informacji zapraszam na bloga http://mumisthewordblog.com/

Płaski wzór w czerni i bieli

Aby zmaksymalizować kontrast między czernią i bielą, powinnaś ubierać się w zależności od typu ciała. Ciała i sylwetki mają różne kształty, ale klasyfikowanie tych kształtów ułatwia znalezienie wygodnych, pochlebnych i modnych ubrań.

Jabłko

Podobnie jak jabłko, ten typ ciała jest pełniejszy na górze i węższy u podstawy. Kobiety o sylwetce jabłek mają szerokie ramiona i pełny biust, ale za to są węższe w biodrach i o szczupłych nogach. Ten typ ciała jest zwykle prosty lub mają nieco widoczny zaokrąglony brzuszek. Najważniejsze cechy jabłek to często ich silne ramiona i zgrabne nogi.

Gruszka

Kształty gruszki oznaczają pełne zaokrąglone biodra i uda połączone ze względnie szczupłymi, delikatnymi barkami i talią. Ktoś z postacią w kształcie gruszki ma szerokość bioder większy od jej biustu. Style, które podkreślają smukłą talię gruszki i wdzięczne ramiona podczas tworzenia wizualnej równowagi są szczególnie pochlebne, i kontrast między bielą a czernią doskonale się do tego nada.

Banan

Banany mają w przybliżeniu tę samą szerokość, a figury w kształcie bananów mają podobną sylwetkę. Czasem nazywa się też to kolumną. Takie figury są często wysportowane i harmonijne, ale nie każda sportsmenka jest „bananem”. Długie, chude nogi i ramiona to niektóre z najlepszych aktywów w kształcie bananów. Możesz dobrze wykorzystać czerń i biel by podkreślić talię.

Klepsydra

Symetria definiuje sylwetkę klepsydry. Pomiary biustu i bioder różnią się od siebie w granicach jednego lub dwóch centymetrów, i są co najmniej o 10 centymetrów większe od pomiaru talii. Mając wąskie talii i równą pełnię na popiersiu i biodrach, panie w kształcie klepsydry powinny podkreślić swoje krągłości, za pomocą czarno-białych kontrastów.
Gdzie spotykają się czarno-białe wzory, tworzą wysoki kontrast, a kontrast przyciąga oko. Każdy typ sylwetki może służyć do podkreślania pewnych obszarów ciała i ukrycia innych.

Komentarze

  1. Pierwszy raz słyszę o sylwetce banana i jakoś nie gra mi to z opisem. Za to pozostałe trafione, ale zabrakło dokładnych wskazówek jak dokładnie stosować ową czerń i biel.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty