Kurtki bomberki - dlaczego je kocham?

Kurtki bomberki dziś są podstawą damskiej szafy, jednak pierwotnie powstały jako sposób na ogrzanie pilotów samolotów bombowców w nieogrzewanych kokpitach, ale teraz ten wojskowy styl stał się częścią damskiej mody. Niejedna kobieta w sklepie zoio kupuje takie modne i stylowe bomberki, to prawdziwe damskie kurtki na jesień dla każdej kobiety.

Podczas gdy bomberki pochodzą z czasów I wojny światowej, to właśnie w czasie II wojny światowej Leslie Irvin po raz pierwszy zaprojektował i wyprodukował klasyczną kurtkę dla pilotów z kożucha owiec, która stała się podstawowym elementem odzieży dla personelu RAF-u. Niedługo potem USA opracowały własną wersję kurtki bomberki, która stała się mundurem w Korpusie Marynarki Wojennej i Lotnictwa.

W latach 80-tych w różnych subkulturach pojawiły się bomberki, u punków czy skinheadów kurtki bombowe, w tym angielskie punki i skinheady. W miarę upływu dekady Hollywood także odkrywał ten ikoniczny wygląd. Steve McQueen, Harrison Ford i Tom Cruise nosili je w filmach jako Indiana Jones czy Top Gun… a kobiety także wybierały te kurtki damskie na jesień z uwagi na ich ciepło.

W 2016 roku bomberki są filarem damskiej mody high-street, z grubymi kurtkami inspirowanymi wojskowym stylem, do lekkich bomberek z nylonu i bawełny. Przy tak wielu odmianach klasycznego stylu z pewnością znajdziesz bomberki, które pasują do Twojego stylu, po prostu spójrz na różnorodność gwiazd noszących takie kurtki, od niesławnej linii Kanye Yeezus do godnej podziwu kurtki Varsity od Emmy Watson!

Koszulka na guziki wygląda wspaniale, jak i zresztą standardowa koszulka pod bomberką! Jako lekka warstwa zewnętrzna, bomberka jest idealnym elementem przejściowym – to idealne damskie kurtki na jesień. Są dość ciepłe, ale zapewniają odpowiednią ilość ochrony przed wiatrem, kiedy nie jesteś pewna pogody na jesień!

Bomberki są naprawdę łatwe w noszeniu, pod warunkiem, że trzymasz się czystego, prostego kształtu; wiele zamków błyskawicznych i zatrzasków może wyglądać retro lub trochę przytłaczać. Wybierz błyszczącą tkaninę, taką jak wełna lub bawełna, w jednolitym kolorze, bez dużych logo i kontrastowych wykończeń. Bomberki warto nosić z klasycznymi ubraniami casual, takimi jak koszule, koszulki, dżinsy, chinosy i skórzane buty, a uzyskasz niezawodny wygląd na co dzień.

Bomberki znajdziecie w sklepie https://zoio.pl/odziez-damska/okrycia-wierzchnie/bomberki

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty