Jak dbam o swoją kreatywność...

Przez lata rozwijałam sposoby pielęgnowania swojej kreatywności. Jednych rzeczy nauczyłam się w szkole artystycznej, a inne przyswajałam w trakcie pracy. Lubię patrzeć na kreatywność jak na rośliny domowe, które muszą być pielęgnowane, aby rosnąć!

Dzisiaj dzielę się kilkoma rzeczami, które robię, aby zapewnić ciągły napływ nowych pomysłów. Rzeczy, które utrzymują mój poziom motywacji i blok twórczy na dystans. Wszyscy znajdujemy inspirację na różne sposoby, więc mądrze jest ustalić, co będzie dla Ciebie najlepsze. Jako ekstrawertyczka lubię spędzać czas z ludźmi i widzieć wiele nowych rzeczy. Unikam również podejmowania zbyt dużej ilości pracy i daję sobie wystarczająco dużo czasu wolnego, zwłaszcza pomiędzy kolejnymi zadaniami.

Często, kiedy napotkamy problemy w pracy, wystarczy zatrzymać pracę i zrobić przerwę. Odsunięcie się od miejsca, w którym tworzymy, nawet jeśli trwa to tylko godzinę, może pomóc nam lepiej widzieć całość spraw. Przecież mówią, że zmiana jest tak dobra, jak odpoczynek. Przerwa może obejmować zrobienie sobie filiżanki herbaty, posłuchanie muzyki, medytację, a nawet obejrzenie kilku odcinków na netfliksie. Przerwanie i skoncentrowanie umysłu na innym zadaniu przywróci równowagę, dając Ci nowe spojrzenie na to, co robisz. A przyzwyczajenie się do regularnych przerw to zdrowy sposób pracy.

Poświęcanie czasu na pielęgnowanie ciała i umysłu może zdziałać cuda. A zanurzenie się w pięknej przyrodzie to znakomity sposób na to, aby twórcze pomysły płynęły. Przyroda i świeże powietrze są dobre dla duszy, a zmiana scenerii może otworzyć oczy na nowe pomysły. Kiedy jestem poza domem, lubię patrzeć na wszystko, co mnie otacza - ludzi, przyrodę, domy, witryny i tak dalej. W naszym codziennym życiu jest tak wiele cudów, i to wspaniałe, że możemy się nimi cieszyć.

Niezwykle inspirujące są również podróże. Eksploracja nowej lokalizacji to ekscytujący sposób na odkrycie nowych pomysłów. Jeśli wakacje nie są możliwe, to może wystarczy odkrywanie swego rodzinnego miasta? Może to być atrakcja turystyczna, centrum, kilka zabytków, kilka pięknych sklepów lub nawet restauracja, której jeszcze nie próbowałaś. Tajemnica polega na tym, że po raz pierwszy zauważasz wszystko tak, dziecko, które widzi nowy świat. Bądź świadoma tego, co naprawdę wzbogaca doświadczenie. Kto wie, jakie ekscytujące pomysły mogą się pojawić po zmianie nawyków!

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty