Jak mieć długie, piękne włosy

Każda kobieta chce mieć piękną grzywę długich włosów – i zapewne niejeden mężczyzna. Dlatego popularne są wszelkiej maści odżywki, a pisma modowe pełne są sztuczek na przedłużanie, czy ubarwianie włosów. Ale jeśli masz problemy z włosami, może powinnaś przyjrzeć się swojej diecie? Jak wszyscy wiemy, jesteś tym, co jesz. We współpracy z blogiem terazmoda.pl przygotowałam kilka potraw, których powinnaś się wystrzegać, by uzyskać piękną fryzurę.

Przede wszystkim, wystrzegaj się słodkich potraw i potraw bogatych w węglowodany. Ciasteczka, słodycze i makarony szkodzą nie tylko twojej talii, ale zwiększają poziom cukru we krwi i poziom hormonów. A te zmiany hormonalne sprawiają, że kurczą się cebulki włosowe, co prowadzi do wypadania włosów. Jeśli więc zależy ci na włosach, może czas przejść na dietę?

Inną potrawą, którą warto unikać, są ryby bogate w rtęć - zwłaszcza tuńczyk. Rtęć zakłóca rozwój protein i przeszkadza cynkowi w rozwoju włosów — a co za tym idzie, może to zaszkodzić twojej fryzurze. Ogranicz tuńczyka, okonie i węgorze, a jeśli jadasz egzotycznie - rekiny i marliny.

Nadmiar witaminy A może także zaszkodzić twoim włosom. Oczywiście, jeśli kochasz marchewkę, nie musisz się martwić, musiałabyś zjeść wagon marchwi, by dojść do przesytu witaminy A — ale jeśli przyjmujesz suplementy, możesz rzucić okiem na swoje włosy. Nadmiar witaminy A może zaszkodzić twoim cebulkom włosowym i sprawić, że zaczną wypadać. Jeśli chcesz mieć piękne włosy, po zakończeniu uzupełniania witamin przestaw się po prostu na jedzenie bogate w witaminę A, jak marchew, szczaw, szpinak i pomidory… i wtedy możesz odstawić suplementy!

Nie tylko produkty jak szampony czy odżywki zapewnią ci zdrowe włosy; potrzebna do tego jest też zdrowa dieta i życie bez stresów. Staraj się ograniczyć stres, rzuć palenie, i zadbaj o dietę. Włosy do pięknego wyglądu potrzebują witamin D i E, cynku i żelaza, spożywaj więc więcej warzyw — a jeśli źle znosisz dietę wegańską, to właśnie twoje włosy będą jednym ze wskaźników tego faktu.


Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty